استقلال و پرسپولیس مقابل تیم های اصفهانی مجموعا ۶ تایی شدند

در دیدار های این هفته پرسپولیس و استقلال با شکست مقابل تیم های اصفهانی تهران را شش تایی کردند تا یکبار دیگر فوتبال اصفهان برای تهرانی ها خط و نشان بکشد.

فوتبال برد و باخت دارد اما برای تیم های تهرانی که زمانی خود را یک یکه تاز فوتبال می دانستند و یا حداقل برای هواداران آنها اینگونه شکست ها قابل هضم نیست هرچند که کم کم این روال عادی شده و نصف جهان تمام فوتبال را گرفته است.
دلالیل و توجیه غیر منطقی برای شکست ها شاید به نوعی فرار به جلو از سوی تیم های تهرانی باشد، بحث داوری با توجه به دیدار قبلی پرسپولیس و سپاهان و موضوع قهرمانی و آب های آلوده و غیره و غیره ، هیچکدام توجیه مناسبی برای این شکست ها نیست و برای این حرفمان دلایل منطقی داریم که البته این دلایل را کثر هواداران دو تیم قبل دارند.
تیم فوتبال پرسپولیس پس از به خدمت گرفتن برانکو تمامی اختیار را در دست این  سرمربی محتاط سپرد تا وی از توان، قابلیت و اختیار خود برای جذب بازیکن استفاده کند و نفرات مورد نظر خود را جذب  و به اصطلاح تیم را با سلیقه خود ببندد.
در اولین اقدام، دعوا سر نخواستن پیام صادقیان بود که با توجه به حاشیه های قبلی شاید برانکو توجیه مناسبی داشت، اما در مورد سید جلال حسینی حرفی برای گفتن نیست و سید فوتبال ایران هر چه صبر کرد دست اخر به در بسته خورد و مجبور شد تیم خود را به نفت تغییر دهد و همین موضوع کمی باعث دلخوری هواداران شود و برانکو که معتقد و مدعی است که سید جلال به درد این تیم نمی خورد بازیکنانی را در خط دفاع به خدمت گرفت که در این سه بازی حسابی آمار پرسپولیس را در گل خورده بالا بردند.
تیم فوتبال پرسپولیس که با سید جلال بهترین خط دفاع را در اختیار داشت درسه بازی گذشته ۸ گل را دریافت کرد تا نشان دهد اگر باهمین روال پیش برود تا پایان فصل ۸۰ گل را دریافت خواهد کرد و ابته این ری کاغذ با توجه به نتایج این تیم در سه بازی محتمل است .
این در حالی است که در دورانی که سید جلال و نیلسون دفاع پرسپولیس را بیمه کرده بودند  این تیم در طول ۲۰ بازی فقط ۸ گل خورد و تیم امروز پرسپولیس یک رکورد منفی را ثبت کرده است.
و اما برانکو اگر فقط جوانگرایی را بهانه کند جواب قانع کننده ای برای هواداران نیست و باید در مورد جذب مهره دفاعی که قرار بود جای سید جلال را بگیرد توضیح دهد و در نقطه مقابل، پرویز مظلومی که وضعیت تقریبا مناسب تری از برانکو دارد دیروز یک بازی را به تیم اصفهانی ذوب آهن واگذار کرد تا هواداران این تیم بیشتر در فکر فرو روند که سرنوشت استقلال و مظلومی در این فصل به کجا خواهد رسید.
بازگشت سیدمهدی رحمتی، اگرچه قوت قلبی برای تیم استقلال بود اما رحمتی هم نشان داده که در این سه بازی آمادگی کامل را ندارد هرچند که مظلومی وی را بهترین بازیکن استقلال در دیدار برابر تیم ذوب آهن معرفی کرد.
و جاسم کرار هنوز بازی خاصی را از وی ندیده ایم و همین باعث شد تا با این همه جار و جنجال رد عراقی در فوتبال استقلال به هدف خود در بازی مقابل ذوب اهن نرسد و مرد عراقی را باید ناکام ترین بازیکن آبی ها دانست.
استقلال ۲ گل را از ذوب آهن دریافت کرد تا با چهار گلی که پرسپولیس از سپاهان خورد تهران شش تایی شود و اصفهان باز هم غرق در غرور و شعف در فوتبال ایران فخر بفروشد …
اتهام یک فوتبال تمام اصفهانی، این روز ها تبی را در تهران به وجود آورده اما باید قبول کرد رییس فدراسیون فوتبال و تاج ریس سازمان لیگ اسلامیان و غیره و غیره ….ایا تاثیری در نتایج اصفهانی ها داشته است؟
داوری و زمین و زمان در چند سال گذشته دست آویزی برای تیم های تهرانی بوده است، اما باور کنید اشتباهات داوری بوده و ما هم قبول داریم اما ارتباط آن با روسای فدراسیون و سازمان لیگ را می فهمیم .
نوع بازی دو تیم در زمین بازی و در صد مالکیت توپ و حملات خطرناک و فوتبال روان و با برنامه باور کنید اگر رییس فدراسیون خودش هم بخواهد توانایی این را ندارد که در نتیجه تاثیر گار باشد .
اشتباهات داوری تاثیر دارد اما آنچه که ما در زمین بازی می بینیم ربطش به داوری بسیار کمتر از آنچه که فکر میکنید است یا بهتر بگوییم زوال  و نابودی فوتبال تهران از آنچه در ذهن شما می گنجد به شما نزدیکتر است.
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!