جدال طلایی پوشان پرفراز و سرخ پوشان پر نشیب

جدال طلایی پوشان پرفراز و سرخ پوشان پر نشیب

تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۹:۲۵ پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم می‌روند.

1439107192_sp

 

در بیست و نهمین تقابل تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس که در جمع فوتبالی‌ها و ورزشی نویسان به ال‌کلاسیکوی ایران مشهوراست، دو تیم در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۹:۲۵ فردا پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر در به مصاف هم می‌روند.

زردپوشان سپاهان که با دو برد فصل جدید را شروع کرده‌اند، در این دیدار به دنبال فاصله گرفتن ازسایر رقبا هستند و با توجه به آمار بازی‌های خانگی این تیم، سپاهان به کمتر از برد مقابل تیم ناهماهنگ پرسپولیس فکر نمی‌کند.

اما در مقابل پرسپولیس که پس از کش و قوس‌های فراوان و حواشی زیاد، همچنان برانکو را بر کرسی مربی‌گری خود می‌بیند این روزها با یک تساوی و یک باخت از دوبازی اول، حال و روز آرمانی را سپری نمی‌کند.

این تیم که در نقل و انتقالات تابستانی در مقابل بازیکنان خوبی که از دست داد توانست بازیکنان خوبی از جمله رامین رضائیان، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده و همچنین جری بن‌سون و چند بازیکن دیگر را جذب کند، هنوز نتوانسته به هارمونی و آمادگی لازم دست پیدا کند و شاید پاشنه آشیل این تیم خط دفاع آن باشد که در دو هفته اخیر اشتباهات زیادی داشته‌اند.

در مقابل زردپوشان اصفهانی که شاکله اصلی تیم خود را در نقل و انتقالات حفظ کردند، شرایط خوبی دارند و به نسبت سایر رقبا سریعتر به شرایط آرمانی خود نزدیک شده‌اند.

آنها که در نقل انتقالات کم هزینه اما کاربردی عمل کردند سعی در حفظ مهره‌های کلیدی و اصلی خود داشتند و همچنین با صلاحدید فرکی لئوناردو پادوانی به خط دفاع این تیم اضافه شد و در خط حمله به جای سوکای وحید نجفی جوان افزوده شد.

البته حسین فرکی که علاقه زیادی به جوان‌گرایی و استفاده از بازیکنان جوان دارد، چند بازیکن را هم از تیم‌های پایه به تیم بزرگسالان اضافه کرد که می‌توان به میلاد سرلک به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها اشاره کرد.

سپاهان که برای تقویت خط میانی خود به دنبال امید ابراهیمی بود پس از نامید شدن از این بازیکن با صلاحدید کادر فنی ترجیح داد تا از بازیکن جوانی بنام سرلک استفاده کند که به زعم کارشناسان از آینده‌داران فوتبال کشورمان است و تا کنون عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است.

در پرسپولیس نیز نورمحمدی، کفشگری و اومانیا برای این بازی به تمرینات تیم اضافه شده‌اند و مشکلی برای بازی روز پنجشنبه ندارند. با این شرایط این بازیکنان می‌توانند با صلاحدید برانکو در اصفهان به میدان بروند و خلأهای دفاعی این تیم را ترمیم کنند.

نکته بعد در مورد قرمزهای پایتخت هادی نوروزی کاپیتان این روزهای پرسپولیس به دلیل اخراج در بازی هفته گذشته نمی‌تواند در مقابل سپاهان حضور داشته باشد و باید منتظر ماند و دید که بازوبند پرسپولیس بر بازوی کدام بازیکن بسته خواهد شد.

همچنین در تیم سپاهان نیز گفته می‌شود مصدومیت پادووانی برطرف شده و برای بازی روز پنجشنبه مشکلی ندارد اما هنوز خبری از پریرا و محرم نیست و باید دید که آیا کاپیتان با تجربه سپاهان به شرایط بازی خواهد رسید یا گزینه دیگری جای وی را پُر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!