رو سفیدی تراکتور از ۴ خرید خارجی تونی

رو سفیدی تراکتور از ۴ خرید خارجی تونی

مدت‌ها بود فوتبال‌دوستان کشورمان در حسرت خریدهای خوب خارجی از جانب باشگاه‌های لیگ ‌برتری می‌سوختند.

رو سفیدی تراکتور از 4  خرید خارجی تونی

به عملکرد بسیار بد بازیکنان خارجی تحمیل شده به باشگاه‌ها از سوی برخی دلالان و آژانس‌های نقل و انتقالات به قدری بد و ناامید‌کننده بود که هر وقت صحبت از جذب بازیکن خارجی از سوی مربیان و مدیران باشگاه‌ها به میان می‌آمد با نگاه بدبینانه طرفداران روبه‌رو می‌شد چون کسی به درخشش احتمالی این بازیکنان اعتقادی نداشت و فکر می‌کرد جذب این‌گونه بازیکنان تنها ضررهای هنگفت ارزی – ریالی برای باشگاه‌ها در پی دارد و یک پرونده انضباطی دیگر در مجامع بین‌المللی روی دست باشگاه‌ها می‌گذارد. ترسی که برای فصل جدید هم دیده می‌شد چون بودند باشگاه‌هایی که در نقل و انتقالات تابستانی بیشتر تمرکز خود را روی جذب بازیکنان خارجی گذاشته بودند تا بازیکنان داخلی.
از جمله این باشگاه‌ها تراکتورسازی را می‌توان نام برد که لیست چهار نفره خارجی‌های این فصل خود را در همان روزهای ابتدایی نقل و انتقالات تکمیل و برای جذب این نفرات بودجه کلانی نیز صرف کرد. تونی اولیویرا سرمربی تراکتور با علم به این موضوع که باید این فصل تبریزی‌ها را به آرزوی‌شان یعنی قهرمانی در لیگ‌برتر برساند بعد از جذب ستاره‌های سرباز لیگ ‌برتر به سراغ خارجی‌های مد‌نظرش رفت و بازیکنانی به خدمت گرفت که اعتقاد داشت حضورشان تمام ضعف‌های موجود در تیم را برطرف خواهد کرد. معادلات پیرمرد پرتغالی بعد از مدت‌ها درست از آب درآمد چون هر چهار خرید خارجی تونی تنها با گذشت دو هفته از لیگ ‌برتر قابلیت‌های‌شان را به رخ کشیدند تا باعث روسفیدی پیرمرد پرتغالی و مدیران باشگاه تراکتور شوند که این همه پول صرف جذب آنها کردند.
در خط دفاع کارلوس کاردوسو توانست در کنار شجاع خلیل‌‌زاده زوج مناسبی تشکیل دهد. در خط میانی آگوستو سزار به خوبی توانست جای خالی آندرانیک تیموریان را پرکند و حتی عملکردی فراتر از هافبک ملی‌پوش فصل قبل ارائه دهد. سزار در تمام جنگ‌های تن به تن برنده خارج شد و بازیخوانی او نیز نیمی از دغدغه‌های تونی را از بین برد. آیان رامسی خرید آسیایی تراکتور هم در اولین بازی رسمی خود با دادن دو پاس گل ارزش‌هایش را نشان داد تا جناح چپ تراکتور بیمه شود.
در خط حمله هم حمزه یونس تونسی با وجود اینکه موفق به گلزنی نشد اما در طول ۹۰ دقیقه دربی تبریز تأثیرگذار ظاهر شد و بارها مدافعان گسترش را آزار داد. روی هر سه گل تیمش تأثیرگذار بود و از همه مهمتر با شناخت کامل از هم‌تیمی‌های کناری‌‌اش فضا را برای پیشروی و گلزنی آنها فراهم کرد. تنها کافی است به صحنه گل سوم تراکتور که توسط سامان نریمان‌جهان به‌ثمر رسید دقت کنید تا ببینید حمزه یونس با جایگیری حرفه‌ای خود فضا را برای سامان مهیا کرد تا گلزنی کند. بله، تونی اولیویرا و مدیران تراکتور این بار برخلاف تمام تجربه تلخی که فوتبال ایران از خریدهای خارجی‌‌اش داشت درست و با حساب و کتاب از بازار خارجی خرید کردند تا تیم‌شان حالا یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لقب بگیرد. با این عملکرد ثابت شد می‌توان با کمی تحقیق و شناخت بهتر، بازیکن خوب خارجی هم به خدمت گرفت که از روز اول به کار تیم بیاید نه این که…؟/

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!