نگاه جهانبخش، آزمون و انصاری فرد به یورو لیگ

پنج لژیونر ایرانی به دنبال اروپایی شدن

پنج لژیونر از بین ده لژیونر اروپایی فوتبال ایران از شانس حضور در رقابت‌های اروپایی در فصل آینده برخوردارند.

PC.Auto.Shutdown_6.3_a

از بین لژیونرهای اروپایی فوتبال ایران در این فصل بازیکنانی همچون جهانبخش، انصاری فرد، آزمون و حاج صفی معمولاً در ترکیب تیم‌های خود به میدان می‌روند، قوچان نژاد و حقیقی کم و بیش در ترکیب تیم خود جای دارند اما داوری، محمدی و عزت الهی تا کنون فرصت بازی را کسب نکرده‌اند. با این حال پنج لژیونر از مجموع این ده لژیونر ایرانی از شانس حضور در فصل آینده رقابت‌های اروپایی برخوردارند.

علیرضا جهانبخش هم اکنون با آلکمار در رده چهارم لیگ هلند قرار دارد، این تیم با توجه به اختلاف امتیاز زیاد با آیندهوون و آژاکس از شانسی برای حضور در لیگ قهرمانان برخوردار نیست، اما در صورت کسب رتبه سوم لیگ مستقیماً راهی یورولیگ می‌شود و در صورت حضور در رتبه‌های چهارم تا هفتم به دیدارهای انتخابی یورولیگ خواهد رفت، بنابر این از شانس بالایی برای به روپایی شدن برخوردار است.

01095004

در لیگ روسیه اما روستوف در رقابت قهرمانی با زسکا به سر می‌برد، آزمون و عزت الهی در صورت قهرمانی روستوف به لیگ قهرمانان راه خواهند یافت، در صورت نائب قهرمانی به دیدارهای انتخابی لیگ قهرمانان می‌روند و در صورت سقوط تا رتبه چهارم نیز یورولیگ را از دست نخواهد داد، روستوف هم اکنون با سی و هفت امتیاز و اختلاف سه امتیازی با زسکا دوم است. به این ترتیب با توجه به حضور ترک گروزنی در رده ششم این رقابت‌ها میلاد محمدی بازیکن جدید این تیم هم از شانس خوبی برای حضور در یورولیگ برخوردار است، به خصوص که ترک با تیم چهارم بازی‌ها هم امتیاز است.

01078078

در لیگ یونان پانیونیوس با وجود حضور در رتبه پنجم بازی‌ها همچنان شانس اروپایی شدن دارد. در لیگ یونان تیم قهرمان مستقیماً به لیگ قهرمانان می‌رود و چهار تیم دوم تا پنجم در دیدارهای انتخابی شرکت خواهدد کرد که در نهایت از بین این چهار تیم دارنده رتبه اول راهی لیگ قهرمانان شده و دو تیم بعدی به یورولیگ می‌روند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!